Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı bir köy Çat.

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı bir köy Çat. Hatta 5 hanelik bir köy. Ne yazık ki bölgede yaşanan göç sebebiyle köyde ancak kala kala bu kadarcık hane kalmış. Üstüne bir de sadece 5 kişinin oyuyla seçilmiş muhtarı da var Çat Köyü’nün. Son seçimlere kadar muhtar olan bu kişi, yine seçimle muhtarlığını oğluna devretmiş.
Çat Köyü hem yayla hem de köy aslında. Köy diyoruz çünkü muhtarı var, meyve ağaçları yetişiyor, elektrik, telefon ve yol var. Sessiz ve sakin olması ise Çat’ı birden yayla görünümüne bürüyor. Evlerin büyük bir çoğunluğu Karadeniz’in çetin kış şartlarına direnemediğinden çökmüş. Çat Köyü’nde, taştan yapılmış güzeller güzeli bir cami de bulunuyor.
Birçok yaylayla komşu olan Çat Köyü’nde, çok eskiden kış aylarında da yaşayan aileler oluyormuş. Fakat son yıllarda kış mevsiminde kimsecikler kalmıyormuş köyde. Herkes ‘kendi köyüm’ dediği başka köylere gidiyormuş.
Çamlıhemşin’den sonra Ayder yolu değil de, Zil Kalesi yolunu takip ederek Çat Köyü’ne ulaşabilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

En internet fácilmente puedes encontrar prestamo internet prestamos personales inmediatos en linea en 15 minutos.

Schválení rychlá půjčka bez registru do 10 minut. První půjčka na 14 dní zdarma. Nejnižší ceny mezi rychlými půjčkami.

Срочно получить на карту кредит онлайн без отказа и звонков в Украине.Сравнение МФО.

Рейтинг мікрофінансових організацій дозволить вибрати кредит під 0% онлайн на картку.

Быстрые мгновенные займы на карту без проверок онлайн. Круглосуточное оформление.

Кожен новий клієнт МФО може взяти першу позику без відсотків на банківську карту онлайн.